8 comments on “Homeopata uniewinniony

 1. Dramat. Do tego dajmy się wypowiedzieć obu stronom jeszcze bardziej obniża jakość – kreacjoniści ze swoją wedge strategy i teach the controversy zbierają plony.

 2. Pingback: Wysokie Obcasy o antyszczepionkowcach « Modne Bzdury

 3. @sporothrix
  „Obłęd. Przerażające jest też to: Według szacunków w Polsce ok. 5 tys. lekarzy stosuje metody homeopatyczne w terapii.”

  Najgorsze (a w każdym razie najbardziej zaskakujące) jest to, że część z nich (co najmniej jeden element w.w. zbioru) to są zupełnie dobre doktory. Na przykład homełkolekarz B.D., która mi się sporadycznie zajmuje dziećmi, jest – na moje oko – bardzo dobrym, starannym diagnostą. Jednocześnie wie, że u mnie w domu samo słowo „homełko” jest przeklęte, wobec czego go nie używa. U mnie w domu diagnozuje tradycyjnie, leczy tradycyjnie, czego więcej oczekiwać?

 4. Jeszcze trochę a doczekamy się w Polsce „małpiego procesu”. Sądy uznają, że Ziemia jest płaska, teoria ewolucji winna być zakazana, a na uczelniach zamienimy geofizykę na różdżkarstwo – będzie taniej. A potem ogłosimy, że woda o składzie jak kranówka ma cudowne własności i ciemny lud to kupi.

  Tylko po co płacić obcym koncernom za wodę z cukrem tak duże pieniądze. Dlaczego za nasze podatników pieniądze nie uruchomić ogromnego zakładu produkcji kryształków cukru jako lekarstwa – rentowność zapewniona, i będziemy mogli dofinansować Polfy.

  Jeżeli słynny lek na grypę to nic innego jak cukier z wody w czarodziejski sposób wytrząsany (prod. Boiron) to po co rzecznik obywateli żąda szczepionek na grypę.
  Od wieków powtarzamy eksperymenty z różdżkarstwem. O żyłach wodnych, w wydaniu różdżkarzy nie nie wiedzą hydrolodzy, nie uczą tego nawet w szkołach , a i tak istnieją usługi różdżkarstwa i interes kwitnie.

 5. Ogłośmy, że wstrząśnięta woda o składzie jak kranówka ma cudowne własności i ciemny lud to kupi. Tylko po co płacić obcym koncernom za wodę z cukrem tak duże pieniądze.

  Dlaczego za nasze podatników pieniądze nie uruchomić ogromnego zakładu produkcji kryształków cukru jako lekarstwa – rentowność zapewniona, i będziemy mogli dofinansować Polfy lub badania nad nowymi lekami.

  Jeżeli słynny lek na grypę to nic innego jak cukier z wody w czarodziejski sposób wytrząsany (prod. Boiron) to po co rzecznik obywateli żąda szczepionek na grypę.

  Od wieków powtarzane są eksperymenty z różdżkarstwem. O żyłach wodnych, w wydaniu różdżkarzy jeszcze nic nie wiedzą hydrolodzy, nie uczą tego nawet w szkołach , a i tak istnieją usługi różdżkarstwa i interes kwitnie.

  Irydolodzy wykrywają choroby na podstawie zmian w tęczówce, a „durni” Amerykanie fotografują na lotniskach tęczówki, bo wzór ich (jak linie papilarne się nie zmienia). A ilu irydologów praktykuje? I znajdziemy „dowody” że są skuteczni.

 6. Mity medyczne występują na całym świecie – i co w tym złego? W Wlk Brytanii, jak powszechnie wiadomo, lekiem na wszystko jest paracetamol, każdy lekarz zapisuje go na wszystkie najidiotyczniejsze schorzenia (znam nawet z pierwszej ręki). W Polsce z kolei występuje mit „zimnych stóp” (noś ciepłe skarbety, to przeziębienie przejdzie – mówią ludzie i lekarze). Itd itd. Biorąc pod uwagę, że przy wielu popularnych dolegliwościach nie ma znaczenia, jaki konkretnie lek się przyjmuje (skuteczność efektu placebo na poziomie 40% i wyżej), to lek homeopatyczny jest tak samo skuteczny jak paracetamol.

  Ludzie, wyluzujcie 😉

  Typowo polskie jest tylko, niestety, że atak na homeopatię w dużej mierze wynika z naszej narodowej cechy uniformizmu – wszyscy muszą mieć jednakowo i być jednakowi – wszystko odrębne od większości należy tępić. Niestety, tak to i tu zadziałało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s