5 comments on “Relacja uczestnika „konferencji” kreacjonistycznej w Poznaniu

 1. Chciałabym zauważyć rzecz małą, ale ważną – w opisie Krzysztofa Koteckiego mamy zdanie „tłumaczka powiedziała, że angielski billion to polski trylion”. Otóż wcale nie. Angielski billion równa się polskiemu miliardowi (10 do 9), a angielski trylion – polskiemu bilionowi (10 do potęgi 12).
  Wiek ziemi kreacjonista ocenił zatem na miliardy lat.
  Tłumacze mylą się, bo długa i krótka skala liczebników SĄ niezmiernie mylące. Pech – pani tłumaczka pomyliła się i zamieniła miejscami dwie nazwy… Szkoda, że takie kluczowe.

 2. Cóż, poczekajmy na relację drugiej strony lub na zapis audio lub wideo. Myślę, że lada dzień będzie coś na stronie BTK lub blogu Bartosika. Może się powtórzyć sytuacja podobna do tej, która była po „debacie grudziądzkiej”, gdy kreacjoniści odtrąbili zwycięstwo, a pan Koraszewski gęsto się tłumaczył (wpis o grze w pomidora). Potem jednak na stronie BTK ukazał się zapis audio i okazało się, że Koraszewski własciwie padł w debacie (pisałem o tym tutaj: http://wp.me/pnGUB-bG ), Jak było naprawdę w Poznaniu i Gdańsku? Pewnie się wkrótce przekonamy. Zresztą relacja Koteckiego (studenta budownictwa z Poznania) o nieudolności uczonego biochemika z Cambridge jest naprawdę dość niepoważna i daleka od rzetelności.

  Na marginesie wspomnę, że sam trochę debatowałem z panem Koraszewskim, który zabłądził na mego bloga. W końcu stwierdził, że ma ciekawsze zajęcia i wybył: http://stwarzanie.wordpress.com/2009/02/24/slady-stop-z-laetoli-kolejna-odslona-mitu/#comment-300

 3. Tak lepiej, dzięki!

  Czy to był skutek taga ‚more’?

  Oczywiście, jeśli chcesz sobie nabijać kliki zmuszając ludzi żeby klikali w bloga a nie tylko czytali przez RSS, to trudno, ale ja osobiście wolę czytać w jednym miejscu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s